FESTIVAL HARRIET PARISH

Probíhá načítání...

Helena Hozová

Helena Hozová (Tamelová) pochází z Poličky. Zpěv studovala na konzervatoři v Pardubicích u prof. Martiny Forštové a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením prof. Marty Beňačkové a prof. Jaroslavy Janské. V roce 2014 absolvovala stáž na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech v operní třídě sopranistky drážďanské Semperoper, prof. Christiane Hossfeld. Nyní je v doktorském programu HF JAMU v oboru Interpretace a teorie interpretace. Při Komorní opeře HF JAMU nastudovala řadu operních rolí. Představila se jako Taťána (Eugen Oněgin- P. I. Čajkovskij), Luigia (Viva la Mamma- G. Donizetti), Armanda (Dvakrát Alexander- B. Martinů), Jelena Ivanovna Popova (Medvěd- Ivo Jirásek) a další. Účastní se mnoha mistrovských kurzů známých osobností operního světa, jakými jsou například sólisté Tom Krause (Fi), Gabriela Beňačková, Peter Dvorský, Magdalena Blahušiaková, Kateřina Beranová, Antonio Carangelo (IT), nebo Federica Proietti (IT).

Od roku 2007 je členkou vokálně-instrumentálního souboru Rebelcanto, se kterým vystupuje u nás i v zahraničí (Německo, Velká Británie).

V roce 2010 založila společně s kytaristkou Irenou Babáčkovou Duo Nana a díky Listině mladých umělců vystupovala na koncertech po celé České republice. Duo je od července 2014 součástí České asociace komorní kytary. Sólově vystupuje na mnoha festivalech jako jsou Theatrum Kuks, Poláčkovo léto, Mladépodium, Mladá Smetanova Litomyšl, Orlicko–Kladský varhanní festival, Festa academia, Novákova a Tomáškova hudební Skuteč, Martinů fest a dalších.

Helena Hozová

Kontakty

Zakoupením vstupenky přispějete na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku.

VSTUPENKY

Festival Harriet Parish

Zámecká 422, 564 01 Žamberk
E-mail: info@festivalharriet.cz
Tel.: +420 737 383 073
www.facebook.com/festival.harriet.parish
www.festivalharriet.cz

Pořadatelé

Veřejně prospěšný nadační fond pro podporu a ochranu kultury VERITAS ET IUS.
Zakladatelka nadačního fondu: Iva Parish
Umělecký dramaturg festivalu: Petr Hostinský

Čísla účtů pro příspěvky

Číslo účtu pro příspěvky na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku: 115-2723180227/0100, KB
Číslo účtu nadačního fondu: 115-2446790237/0100, KB