FESTIVAL HARRIET PARISH

Probíhá načítání...

Dasha

Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, se narodila 27. června 1981 ve znamení Raka. Má pět sourozenců a s rodiči vyrůstala ve Štípě nedaleko Zlína. Jelikož je tatínek také muzikantem (trumpetistou), už jako malá hrála na housle, ale zpěv nakonec zvítězil a protože ji klasická hudba hodně bavila, napodobovala dokonce i operní zpěváky. Nakonec, ale přeci jen zabrousila k popu...

Začínala v dětském sboru Filharmonie Bohuslava Martinů a se swingovou kapelou Big Band Zlín. V roce 1995 vyhrála v pořadu Mini Max soutěž Talentárium a o rok později se stala vítězkou soutěžního festivalu pro mladé zpěváky Zlíntalent, který jí otevřel cestu nejen ke zpívání, ale také k vydání jejího, zatím jediného, debutového CD „... Do peřin“. Díky této soutěži její další kroky zamířily do Prahy do agentury Krach k Jiřímu Kornovi.

Přestože zpěvačkou být původně nechtěla a měla naplánováno, že bude studovat jazyky a dokonce úspěšně složila zkoušky na střední hotelovou školu v Rakousku, na poslední chvíli zkusila přijímací zkoušky na pražskou konzervatoř – a vyšlo to!

Díky své profesorce zpěvu Lídě Nopové, dostala Dasha nabídku začít zpívat jako vokalistka s Karlem Gottem, se kterým v roce 1998 absolvovala německé turné. Již po prvních koncertech Karel věděl, že nepůjde pouze o záskok za vypadlou sboristku, ale o trvalou spolupráci. Už v té době o Dashe prohlásil, že je talent, který se rodí jednou za sto let. Tímto se stala stálým členem jeho orchestru, účastnila se koncertů jak v České republice, tak i Německu, Moskvě a dokonce i v prestižní Carnegie Hall v New Yorku a jejich spolupráce trvá dodnes.

Jako vokalistka poté začala spolupracovat i s Helenou Vondráčkovou. Řadí se také mezi nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky, i když dříve v muzikálech nechtěla vůbec účinkovat. Již ve svých sedmnácti letech dostala roli Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, ve kterém získala i první herecké zkušenosti. Poté na řadu přišla pohádková Popelka ve stejnojmenném muzikálu, Mia v Galileovi, Mariana v opeře Martina Kumžáka Božská komedie. V roce 2005 odjela díky získanému stipendiu studovat zpěv na prestižní školu Berklee Collage of Music v americkém Bostonu, kterou ale kvůli pracovním nabídkám přerušila. Jednou z těchto pracovních nabídek byla i role židovské dívky Rebeky v muzikálu Karla Svobody Golem. V Divadle Broadway se zanedlouho objevila jako nezkrotná Angelika a tajemná Mona Lisa.

V současnosti působí zejména na scéně Hudebního divadla Karlín. Obdivuhodným způsobem zde ztvárnila hned dvě protikladné ženské postavy v díle Franka Wildhorna – ohnivou Carmen (valternaci s Lucií Bílou) a nesmělou Katarinu.

Za roli Máří Magdalény v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou Ceny Thálie za rok 2010. A od září 2011 se zde také představuje coby Georgia Hendricks v hudební komedii Vražda za oponou a na září 2012 je naplánována česká premiéra světového muzikálu autorů Eltona Johna a Tima Rice AIDA, kde Dasha ztvární titulní roli.

Dashu můžete také vidět v plzeňském Velkém divadle, kde hostuje v české premiéře muzikálového představení Monty Python ´s SPAMALOT jako Jezerní dáma.

Vystupuje také jako sólistka s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk, vedených hudebníkem Martinem Kumžákem. Jejich repertoár se skládá především z latinskoamerické, funky, soul a R ´n ´B hudby a jako hudební doprovod byli k vidění v pořadech Stardance ... když hvězdy tančí, Bailando, Duety... když hvězdy zpívají nebo Robin Hood - Cesta ke slávě.

Od ledna 2012 můžeme Dashu slyšet coby spolumoderátorku pořadu Klub Evergreen, který uvádí společně s Janem Smigmatorem a který je vysílán každou sobotu po 12. hodině na Dvojce Českého rozhlasu.

Dasha je jednou z nejnadanějších zpěvaček u nás, miluje levanduli a středomořskou kuchyni, je sběratelkou receptů a baterky dobíjí zásadně spánkem.

Dasha

Kontakty

Zakoupením vstupenky přispějete na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku.

VSTUPENKY

Festival Harriet Parish

Zámecká 422, 564 01 Žamberk
E-mail: info@festivalharriet.cz
Tel.: +420 737 383 073
www.facebook.com/festival.harriet.parish
www.festivalharriet.cz

Pořadatelé

Veřejně prospěšný nadační fond pro podporu a ochranu kultury VERITAS ET IUS.
Zakladatelka nadačního fondu: Iva Parish
Umělecký dramaturg festivalu: Petr Hostinský

Čísla účtů pro příspěvky

Číslo účtu pro příspěvky na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku: 115-2723180227/0100, KB
Číslo účtu nadačního fondu: 115-2446790237/0100, KB