FESTIVAL HARRIET PARISH

Probíhá načítání...

Bonifantes

Chlapecký sbor BONIFANTES byl založen v roce 1999. Během jednoho roku se podařilo vybudovat těleso čítající více než 200 chlapců. V září a říjnu 1999 probíhaly ve všech pardubických základních školách talentové zkoušky pro výběr chlapců. Prvních pracovních setkání se během října a listopadu zúčastnilo 256 chlapců prvních až pátých tříd, kteří byli vybráni z více než 6500 pardubických dětí. Již v únoru 2000 byl na svém premiérovém koncertě Pardubicím představen nový chlapecký sbor.

Přirozeným pokračováním chlapeckého sboru je mužský sbor. Mužský sbor BONIFANTES navazuji na práci Královéhradeckého mužského sboru, se kterým sbormistr Jan Míšek pracuje od roku 1996 a který obnovil tradici mužského sborového zpěvu v České republice. Tenoři a basy, absolventi chlapecké části sboru, zpívají ve dvou koncertních skupinách. Společně se soprány a alty tvoří smíšený chlapecký sbor. Samostatně pak vystupují v mužském sboru, který díky svému složení patří k nejmladším v České republice.

Chlapecký sbor BONIFANTES je velmi činorodým tělesem. Koncertování je hlavní pracovní náplní a rok od roku se rozrůstá. V současné době Bonifanti absolvují kolem stovky koncertů ročně v České republice i v zahraničí. Pravidelnou součásti sborového života jsou i koncertní turné. Bonifanti vystupovali v Rakousku, Německu, Dánsku, Francii, Belgii Španělsku, Itálii, Nizozemí, Velké Británii, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, na Slovensku, v Thajsku, Kanadě a USA.

Nejvýznamnějším koncertním turné byla nedávná pětitýdenní cesta po USA a Kanadě, kde Bonifanti absolvovali 47 koncertů ve 20 amerických státech.

Vedle „běžných“ koncertních vystoupení se obě koncertní složky věnují také opeře. Účinkování v operních představeních Tosca a Carmen umožnilo pardubickým klukům vystupovat po boku sólistů předních světových operních domů, jakými jsou například Mara Zampieri (La Scala), Anda Luisa Bogza, Yikun Chung (Staatsoper Wienna) nebo Peter Dvorský. Mužský sbor účinkoval v perních představeních Lazebník sevillský a Dybuk.

V roce 2016 sbor 2x vystoupil s legendárním tenoristou José Carrereasem. Bonifanti také zpívali před stotisícovým auditoriem na svatopetrském náměstí ve Vatikánu při generální audienci papeže Františka.

Bonifantes

Kontakty

Zakoupením vstupenky přispějete na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku.

VSTUPENKY

Festival Harriet Parish

Zámecká 422, 564 01 Žamberk
E-mail: info@festivalharriet.cz
Tel.: +420 737 383 073
www.facebook.com/festival.harriet.parish
www.festivalharriet.cz

Pořadatelé

Veřejně prospěšný nadační fond pro podporu a ochranu kultury VERITAS ET IUS.
Zakladatelka nadačního fondu: Iva Parish
Umělecký dramaturg festivalu: Petr Hostinský

Čísla účtů pro příspěvky

Číslo účtu pro příspěvky na opravu střechy kostela sv. Václava v Žamberku: 115-2723180227/0100, KB
Číslo účtu nadačního fondu: 115-2446790237/0100, KB